• et

Autod Saksamaalt

Autosky partneritel on pikaajalised traditsioonid autode toomisel Saksamaalt. Oleme sellega tegelenud juba 19 aastat. Sealsed autod paistavad silma korralikult täidetud hooldusajaloo poolest. Sakslased suhtuvad oma autosse üldjuhul korretkselt. Auto heal seisukorral on oma osa muidugi ka pehmel kliimal ning siledatel teedel. Puuduseks Saksa liisinguautode juures on reeglina suur läbisõit . Keskmiselt sõidab sakslane oma autoga aastas 30 t. km, kuid pole harvad ka aastavanused 100 t.km. läbisõiduga autod. Kindlasti ei tee autole  midagi head ka  kiirteel 200 km/h kihutamine, mis paraku Sakslaste seas rahvussport on. Kuigi kaasaegsete autode 7-käigulised automaatkastid kompenseerivad sellisel kiirusel sõitmisel tekkivat tohutut koormust mootorile, tasub siiski olla ettevaatlik suurema läbisõiduga uute autode ostul. Lisaks on Saksamaal levinud autode spidomeetrite kerimine. Praktiliselt mingeid karistusi sealne , erinevalt USA-st nõrk seadustik selle eest ette ei näe.

Lisaks on võimatu tuvastada auto eelnevat avariilisust, kuna  kohustusliku liikluskindlustuse turg Saksamaal on jagunenud eraettevõtete kätte sarnaselt meie kaskokindlustusega ning seetõttu puudub konkureerivate ettevõtete vahel taoline ühtne andmebaas.

Meie püsivateks tarnepartneriteks Saksamaal on autodiileritele mõeldud oksjonid : CARNEXT, ALD, AUTOROLA, AUTOBID, ARVAL, ning BCA ning mitmed kohalikud autode hulgimüüjad. Nendelt ostame peamiselt ühe kuni kolme aasta vanuseid esitlusautosid ning liisingusõidukeid. Liisinguautod tulevad kohalikelt ettevõtetelt ja eraisikutelt vahetusse liisinguperioodi lõppedes.
Kõik autod on läbinud tehnilise kontrolli ja vajadusel korralise tehnilise hoolduse meie töökojas. Paljudel autodel on kehtiv tehasegarantii, selle puudumisel anname sõidukile Autosky poolt mootori ja käigukasti aastase garantii.